مقالات

مدت اعتبار علامت تجاری ثبت شده

تصدیق ثبت علامت تجارتی از تاریخ صدور اظهار نامه مربوطه به مدت ده سال اعتبار دارد. در صورتی که صاحب علامت تمایل به استمرار سابقه ثبت داشته باشد می تواند حداکثر ظرف۶ماه از انقضای اعتبار تصدیق ثبت اقدام به تجدید علامت نماید، در صورتی سپری شدن مدت۶ماه علامت ثبت شده دیگر اعتبار قانونی نخواهد داشت

 

اما همان مدت شش ماه را نیز باید در زمان تمدید ثبت مبلغ جریمه اش را پرداخت کنید.

 

کدام علامت های تجاری را نمی‌توان ثبت کرد؟

بنا به دلایل مختلفی نمی توان برخی از علائم را به ثبت رسانید که اتفاقا منعیت قانونی نیز دارند به این صورت که قانونی براش وضع گردیده و ثبت هر گونه موارد مشابه این چنینی مطابق با ماده  5 قانون ثبت علائم و اختراعات مصوب 1310 ، غیر قانونی می باشد به صورت دقیق تر علائم ذیل قابل ثبت نیستند:

 

علائم دولتی ، مملکتی و رسمی ( مانند آرم جمهوری اسلامی ایران ، هلال احمر، پرچم های مهم)

علائم منافی نظم یا عفت عمومی در واقع علائم تجاری نباید در تضاد با عرف جامعه باشند و یا احساسات عمومی را جریحه دار کنند.

علائمی که عنوان یا اسم عمومی و مورد استفاده همگانی باشد مثل عنوان پارچه ، ماشین و

علائمی که قبلاَ به ثبت رسیده باشند. (به منظور حصول اطمینان از عدم ثبت نام برند پیشنهادی خود می توانید به پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور مراجعه نمایید)

کلمات یا عباراتی که به نوعی انتساب به سازمان ها یا مقامات رسمی ایران را تداعی یا القا نماید، از قبیل کلماتی چون انقلابی یا دولتی و نظایر آن ها.

بهترین شیوه جهت ثبت علامت تجاری که هیچ گونه مشکل و یا مغایرتی با شرایط مذکور نداشته باشد ارتباط با مشاوران و کارشناسان موسسه ی حقوقی ثبت فردا است که به بهترین و تخصصی ترین روش های ممکن ثبت علامت تجاری خود را بدون هدر دادن زمان و هزینه انجام دهید.